info@paytech.com.tr
+90 212 356 8324

Hosting Hizmetleri

Sunucu Kiralama ve Barındırma Hizmetleri

Sunucu kiralama, yüksek maliyetleri olan sunucu yatırımları yapmak istemeyen firmalara belli bir ücret karşılığı kiralama ve kiralanmış sunucunun bakımı ve destek hizmetleri işlemlerini içeren bir hizmettir. Fiziksel Sunucu / Dedicated Sunucu ürünlerimiz ile projelerinizin ihtiyaç duyacağı, yüksek performanslı ve tamamı size ayrılmış bir altyapıya sahip olursunuz. Bütün dünyada kabul görmüş seçkin markalardan oluşan geniş yelpazemiz (Dell, HP, IBM) ile kritik projelerinizi Data Center kurulum yükü ile uğraşmadan sadece işinize odaklanmanızı sağlarız. Data Center’ımız Telekom Fiber Altyapısı ile istenirse çok yüksek hızlarda bant genişliği verebilmektedir. %99,9 uptime ve 7/24 veri güvenliği sağlanmaktadır.

Dedicated Hosting (Kiralık Sunucu)

Fiziksel olarak gerçek sunuculardır. İstediğiniz herhangi bir işletim sistemi kurularak yayın yapan sunuculardır. Dedicated sisteminde herhangi bir donanımı paylaşmak zorunda değilsinizdir. Donanımın kullanımı tamamen size aittir. Sanal sunucular da, fiziksel sunucu üzerinde bulunan donanımlar kurulu olan sanal sunuculara paylaştırılıyorken Dedicated (fiziksel sunucu) lerde bir paylaşım söz konusu değildir. Bütün internet sunucuları fiziksel sunucular üzerine kuruludur.

Co-Location (Sunucu Bulundurma)

Donanımı tamamen size ait olan fiziksel sunucunuzun barındırılma hizmetine verilen isimdir. Co-Location hizmeti aldığınızda sunucunuz için gerekli olan hat ve sunucu çalışma koşullarını almış olursunuz. Sunucudaki işletim sistemi, sunucudaki donanımlar ve diğer tüm detaylar ile sunucu sahibinin yükümlü olduğu, sadece sunucunun çalışması için gerekli olan elektrik, soğutma sistemleri, kabinler, yüksek hızlarda internet erişimi, güvenlik ve teknik destek gibi hizmetlerini kapsamaktadır. Maliyet olarak dedicated kiralamaktan çok daha uyguna denk gelmektedir.

Backup Solutions (Yedekleme Çözümleri)

İstenirse uzak bir lokasyondaki size ait sunucuların, istenirse bize ait Data Center’ımızda bulunan sunucularınızın yine isteğe bağlı şekilde konfigüre edilecek şekilde yedeklenmesinide sağlamaktayız. Bunun için yine talep halinde sadece size ait olacak şekilde ve yine isteğe bağlı şekilde yapılacak olan çeşitli RAID konfigürasyon seçenekleri sunmaktayız.